Tarlası Zarar Gören Damızlık Birliği Üyelerimize Bedelsiz Tohum Desteği

Birlikten Kuvvet Doğar

23 Haziran 2020 14:02 | 413 kez okundu

Facebook'ta Paylaş

Tarlası Zarar Gören Damızlık Birliği Üyelerimize Bedelsiz Tohum Desteği

Mağdur üyelerimizin tohumlarını bedelsiz karşılayacağız

Geçtiğimiz hafta İlimiz merkez ilçesine bağlı Çayırlı, Kızılcıkdere ve Üsküpdere köylerinde yaşanan sağanak yağış ve dolu felaketi sebebiyle tarlası büyük ölçüde zarar gören bir çok yetiştirici mağdur oldu. Kırklareli Damızlık sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci zor günler geçiren yetiştiricilerin her zaman yanında olduklarını vurguladı.

Böyle günler bizlere birlik ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu gösterir

Dermenci; “İlimizde yaşanan doğal afetlerden dolayı özellikle ekili tarlalarının hemen hemen tamamı zarar gören Çayırlı, Kızılcıkdere ve Üsküpdere köylerimizdeki tüm yetiştiricilere “geçmiş Olsun” dileklerimizi sunuyoruz. Yaşanan bu felaketten son derece üzüntülü olduğumuzu belirtmek isterim. Fakat böyle günler bizlere birlik ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.  Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak her zaman üreticimizin yanındayız. İnşallah bu felaketin yol açtığı yaraları da el birliği ile saracağız. Bu kapsamda üzerimize düşeni yapmaya her zamanki gibi hazırız.

Birlikten Kuvvet Doğar

Biz Damızlık birliği olarak üreticilerimizin yaralarını bir nebze de sarmak adına, yüzde yüzü zarar gören ve tarlalarını tekrar ekmek isteyen üyelerimizin silajlık mısır ve ayçiçeği tohumlarını bedelsiz olarak karşılayacağız. Gün birlik günüdür ve birlikten kuvvet doğar” dedi.


Çok Okunanlar