Bakım ve Besleme Eğitimi Birlikten

4. Etap Damızlık Gebe Düve Projesinde Kura Heyecanı Simentaller Sahiplerini Buldu

05 Ekim 2017 14:38 | 1810 kez okundu

Facebook'ta Paylaş

Bakım ve Besleme Eğitimi Birlikten

Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin hayvancılığı geliştirme adına yürüttüğü “İthal Simental Irkı Damızlık Gebe Düve” Projesinde 4. Etapa gelindi.

3 Ekim Salı Günü Saat:11:00 de Damızlık Birliği’nin merkez bürosunda gerçekleştirilen kura çekimleri, yine en adil ve en şeffaf şekilde herkesin şansı doğrultusunda büyük bir heyecanla gerçekleşti.

94 baş Simental Sahibi ile buluştu

Dermenci “ Bundan önce 3 etap halinde düzenlediğimiz İthal Simental Irkı Damızlık Gebe Düve Projemizde ilimizde %2 oranında olan simental ırkını geliştirmek için çıktığımız bu yolda önemli ve ciddi yollar kat etmiş bulunmaktayız. Simental Irkı Gebe Düve Projemizi kesintisiz devam ettireceğiz. Şuan 4. Etabımızdayız. Kura çekimlerimizi gerçekleştirdik. Bakım ve besleme uzmanı Emrullah Öztürk hayvanların beslenmesi konusunda simental düve alan yetiştiricilerimizi bilgilendirmesini istedik. Biliyoruz ki gebe düvelerde doğuma iki ay kala kuru dönem besleme çok çok önemli. Daha sonra hayvanlarımızı karantina çiftliğimizde ziyaret ettik. Simentallerimizi yeni sahipleriyle buluşturduk dedi. 

 

 

  

 

NOT: Kura çekimi ve Karantina Çiftlik Ziyareti ile ilgili fotoğraflara ulaşmak için TIKLAYIN

Çok Okunanlar