Kırklareli Damızlık Birliği’nden Personele Eğitim

Personelin bilgileri ışığında üyelerimiz daha doğru, bilgili ve bilinçli bir hayvancılık yapacak !

04 Şubat 2015 10:46 | 2297 kez okundu

Facebook'ta Paylaş

Kırklareli Damızlık Birliği’nden Personele Eğitim

            Kırklareli ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, Birlik personelini hayvancılık konusunda daha da bilgilendirerek, köylerdeki yetiştiricilerin hayvancılıkla ilgili her sorununa çare bulacak bir donanıma sahip olmaları için start verdi.

           Birlik Başkanı Ali Dermenci 30.01.2015 Cuma Günü Royal Bilgiç Otelde  5 tarım danışmanımızla birlikte diğer saha personelimize de hayvan bakım ve besleme ile ilgili bir eğitim toplantısı düzenledi. Düzenlenen  toplantı ile büyük bir bilgi ağı oluşturulacağını belirten Dermenci, personelin bilgileri ışığında tüm yetiştiricilerin daha doğru, bilgili ve bilinçli bir hayvancılık yapacağını söyledi.

            Dermenci “ Bizler zaten köylerimizde personellerimiz aracılığı ile yetiştiricilerimize her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz. Geçen yıl aldığımız Tarım Danışmalığı Yetki Belgesi  ile   Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendislerimizden oluşan 5  adet tarım danışmanımızla, ilk defa birlik olarak  üyelerimize danışmanlık hizmeti vermeye başladık. Buradaki temel hedefimiz üyelerimizi daha bilgili ve bilinçli hale getirerek daha karlı ve sürdürülebilir hayvancılık yapmalarını sağlamaktır. Bunun için 5 tarım danışmanımız ile diğer saha personelimizi de hayvan bakımı ve besleme konusunda daha da bilgilendirerek yetiştiricilerimize hayvan bakımı ve beslenme konusunda yardımcı olmalarını sağlayacağız. Bilgi zinciri şeklinde devam edecek olan eğitimlerimiz personelimiz sayesinde tüm yetiştiricilerimize ulaşacak. Ayrıca köy köy toplantılar düzenleyerek yetiştiricilerimizi hayvancılık konusunda bilgilendireceğiz.  Çeşitli panel, seminer ve toplantılar düzenleyerek daha karlı sürdürülebilir bir hayvancılık için neler yapılması gerektiğini anlatacağız. Böylelikle doğru bilgi ve eğitimle tüm sorunlarla mücadele edeceğiz” dedi. 

 

 

 

Çok Okunanlar