Başkanımız Ali Dermenci “2013 Yılı Kadın Çiftçiler Bilgi ve Proje Yarışması İl Finali’nde”

2013 Yılı Kadın Çiftçiler Bilgi ve Proje Yarışması İl Finali dün ilimiz Halk Eğitimi Merkezi'nde yapıldı.

18 Mart 2013 09:32 | 2616 kez okundu

Facebook'ta Paylaş

Başkanımız Ali Dermenci “2013 Yılı Kadın Çiftçiler Bilgi ve Proje Yarışması İl Finali’nde”

               2013 Yılı Kadın Çiftçiler Bilgi ve Proje Yarışması İl Finali dün ilimiz Halk Eğitimi Merkezi'nde yapıldı.

           Yapılan “2013 Yılı Kadın Çiftçiler Bilgi ve Proje Yarışması İl Finali’  Halk Eğitimi Merkezi'nde saat 14.00'da başladı. Düzenlenen yarışmaya Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Kırklareli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Keçeci, Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci ve çeşitli kurum ve kuruluş yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

           8 yarışmacının finale kaldığı Kadın Çiftçiler Bilgi ve Proje Yarışması İl Finali'nde yarışmacılara 15 soru yöneltildi. Yapılan yarışma süresince her 5 soruda bir ara verilerek durumlar açıklandı. Düzenlenen yarışmada finale kalan yarışmacıların isimleri şu şekilde, Merkez Erikler Köyü'nden Elif Bekar, Babaeski Taşköprü Köyü'den Kadriye Durusoy, Demirköy Yeşilce Köyü'nden Sema Göre, Kofçaz'dan Zeynep Ceylan, Lüleburgaz Alacaoğlu'ndan Figen Sebit, Pehlivanköy Kuştepe Köyü'nden Rabia Engin, Pınarhisar Erenler'den Ayşe Akter, Vize Çakıllı'dan Zeynep Alkan olarak açıklandı.

           Yarışmanın başlangıcında Kırklareli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Keçeci bir açılış konuşması yaptı. Keçeci'nin konuşmasının ardından yarışmaya geçildi. Yarışma programı 15 soruluk bir aşamadan oluştu. Yarışma öncesinde yarışmaya jürilik edecek, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Süleyman Diril (Jüri Başkanı), Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ayhan Çelik (Jüri Üyesi), Gıda ve Yem Şube Müdürü Funda Eylem Özel (Jüri Üyesi) masalarına davet edildi. Jüri Başkanı Süleyman Diril yarışmacılara yarışma şartlarını okudu. Sorulan sorular için yarışmacılara 20 saniye süre verildi.

            Büyük bir heyecanla başlayan yarışmada her soru ardından verilen cevapla izleyiciler yarışmacıları alkışlarla destekledi. Düzenlenen yarışma sonucunda 15 soruda 13 doğru ile Pehlivanköy Kuştepe Köyü'nden Rabia Engin birinci olurken Demirköy Yeşilce Köyü'nden Sema Göre ile Kofçaz'dan Zeynep Ceylan 10'ar doğru ile ikinci ve üçüncünün belirlenmesi için altın sorulara geçtiler. Altın sorularda ilk yanlış cevabı veren Zeynep Ceylan üçüncü olurken ikinciliği Demirköy Yeşilce Köyü'nden Sema Göre elde etti.

            Yarışma sonunda tüm yarışmacılara çiçek hediye edilirken Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin tarafından ilk üçe giren yarışmacılara ayrıca hediyeleri verildi. Hediye takdiminin ardından katılımcılara ikramlar yapıldı.

Çok Okunanlar